Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Шановні українці!

Ви все знаєте самі. Ворог наступає і всі ми маємо стати на захист України.

Не обов'язково бути військовим, щоб допомогти. Ось, що ви можете робити з будь-якого місця і це буде корисно. Зробіть самі та передайте друзям. Це ваш особистий вклад в оборону та захист незалежності України та українців.

 1. Допомогайте Міністерству оборони України
 2. Протидійте дезінформації, допомагайте фонду "Повернись живим"
 3. Долучайтеся до кібер-військ України
 4. Розкажіть своїм знайомим за кордоном, що насправді відбувається в Україні.
І найголовніше, не піддавайтеся паніці та вірте у Збройні Сили України. Наші хлопці і дівчата зроблять усе для безпеки України та кожного з нас.
Тільки разом ми сила! Ми зможемо вистояти і перемогти в ції війні. Слава Україні!
Новини 1 листопада 2021 р.

Належна податкова обачність в Експрес-аналізі YouControl

Повне досьє на кожну компанію України

Поділитися:
Належна податкова обачність в Експрес-аналізі YouControl

Податкові органи можуть блокувати податкові накладні, якщо платник співпрацює із сумнівними компаніями. У 2020 році заблокували накладних на 16 млрд грн. Блокування можна уникнути, якщо проявляти "належну податкову обачність". Щоб оптимізувати та автоматизувати процес – ми додали до Експрес-аналізу окрему вкладку "Податкова обачність".

 

Кожна компанія та підприємець у господарських відносинах повинні виявляти "належну податкову обачність", щоб, у разі потреби, довести податковій або суду свою добросовісність.

 

Поняття "належної обачності" запровадили в українське законодавство минулого року в рамках "малої податкової реформи". Закон України № 466–IX вносить зміни до статті 112 ПКУ, які покладають на податковий орган обов’язок довести вину платника в податковому правопорушенні через "недостатні вжиті заходи у зв’язку з неналежною обачністю в діях платників".

 

Наприклад, компанія "Х" проводить багатомільйонну операцію з ПДВ за контрактом із компанією "Y". В компанії "Х" немає жодних проблем із податковою. Компанія "Y" – неблагонадійна. У неї податковий борг, надто низький статутний капітал, немає співробітників, директор або інші учасники фігурують у кримінальних провадженнях. Податкова заблокує податкову накладну (або розрахунок коригування). Компанія "Х" звернеться до суду.

Є практика, що суди застосовують підходи, які фактично розширюють відповідальність платників податків щодо попередньої перевірки контрагента. Отже, перспективи позитивного судового результату в цьому випадку є вкрай низькими.

Компанія "Х" не перевірила попередньо контрагента, чим порушила принцип належної обачності.

 

Усе це означає, що добросовісним платникам податків необхідно самостійно подбати про підготовку доказової бази, що підтверджує прояв належної обачності у роботі з контрагентами.

 

Належна податкова обачність – це єдина законна передумова отримання податкової вигоди. Зокрема, відшкодування ПДВ.

 

Належна обачність в автоматичному режимі з YouControl

 

Фактори податкової обачності додані до Експрес-аналізу YouControl окремою вкладкою, яка враховує 75 факторів ризику. Наприклад:

 • дефекти в правовому статусі. Реєстрація на адресу масової реєстрації або на тимчасово окупованій території, короткий період існування, відсутність керівників/учасників;

 • часті зміни керівників, засновників, учасників, видів діяльності;

 • фігурування в кримінальних провадженнях;

 • офшорний статус засновників/учасників, відсутність кінцевих бенефіціарних власників, складна структура власності;

 • національні/міжнародні санкції;

 • ризикові операційні ознаки – відсутність активів, персоналу.

 

У вкладці актуалізуються саме ті фактори, на які насамперед звертають увагу під час податкових перевірок. Нова вкладка допомагає сформувати доказ вашого відповідального підходу до вибору контрагентів, який можна показати податковій або суду.


 

Коли потрібно виявляти належну обачність

 

Належну обачність варто проявляти на постійній основі, працюючи з партнерами, постачальниками та клієнтами у звичному режимі. Докази належної обачності можуть стати в нагоді в будь-який момент:

 • при проведенні операцій із постачання товарів та послуг;

 • при податковій перевірці вашого контрагента – щоб уникнути зустрічної перевірки;

 • при "стандартній" документальній перевірці, щоби показати, що ви співпрацюєте з перевіреними контрагентами;

 • у судовому розгляді, щоби довести відсутність порушення вимог щодо належної обачності.


 

Читайте також: "Ризики співпраці з неплатниками податків"

_________________________________________________________________________

📑 Довідка YC

Статистика щодо блокування податкових накладних:

За 2020 рік було зареєстровано 289 млн документів на загальну суму ПДВ 1 трлн 755 млрд гривень. Зупинено: 0,42 % за кількістю (≈121 380 000 одиниць) та 0,96 % за сумою (≈16 млрд гривень).

З них по 5 млрд гривень зупинка ніколи не оскаржувалася ні до суду, ні до податкового органу. Ще по 11 млрд гривень було подано скарги, та з яких було задоволено скарг на 8 млрд гривень.

 

Кількість податкових перевірок у 2021 році:

6288 планових перевірок платників податків заплановано в ДПС України.

Порівняно з минулим роком + 508 планових перевірок бізнесу.

+ Незавершені перевірки минулого року через COVID.

 

До перевірки контрагентів!

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман.     Темпи відкриття наборів даних в Україні не дозволяють сказати, що ми топчимося на місці, але й для ракетного старту цього відверто кажучи недостатньо.

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’