Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Урок 15. ЗЕД. Експортно-імпортна діяльність суб’єкта господарювання, операції з офшорними зонами та країнами під санкціями
20 хв

Урок 15. ЗЕД. Експортно-імпортна діяльність суб’єкта господарювання, операції з офшорними зонами та країнами під санкціями

 

Ще не встиг/ла оцінити аналітику від YouControl? Тепер точно матимеш таку можливість. ЗЕД — остання вкладка в досьє контрагента, де зібрані аналітичні дані щодо експортно-імпортної діяльності суб’єкта господарювання, операцій з офшорними зонами та країнами під санкціями.

Щоб перейти та переглянути дані, у вертикальному меню зліва, натисни на ЗЕД.

Зверни увагу! Для зручності використання дані з вкладки ЗЕД ти також можеш побачити в огляді досьє.

Операції з окремими юрисдикціями

 

Якщо суб’єкт господарювання співпрацював з країнами під санкціями або має операції з офшорами*, ти побачиш це на початку сторінки у блоці “Операції з окремими юрисдикціями”. 

Тут указані назви країн та роки здійснення операцій. Наводь курсор на назву країни з прапором і побачиш, до яких саме офшорних списків вона внесена.

Щоб дізнатися більше про офшорні зони, клікай на назву країни і система перенаправить тебе на сторінку з інформацією та переліком офшорних зон.

 

* Офшорні юрисдикції (англ. offshore — «поза берегом», «поза межами») розташовані по всьому світу, часто їхній статус зводиться до того, що виведений туди бізнес дистанційований від української влади, а податкові витрати зведені до мінімуму. Переваг «офшорів» багато: використання в якості компаній-посередників при виведенні коштів для податкової оптимізації, швидке і вільне розпорядження валютними коштами без контролю «вітчизняних» контролюючих органів, захист розміщених в Україні активів і укладених контрактів міжнародним правом, конфіденційність інформації про справжніх власників, структурування бізнесу тощо.

У той же час, відповідні юрисдикції часто визнаються міжнародними організаціями і окремими державами такими, що не відповідають визначеним ними критеріям прозорого оподаткування, протидії відмивання грошей, фінансування тероризму і навіть становлять загрозу міжнародній фінансовій системі. Це закладає відповідні ризики співробітництва з суб’єктами із зазначених юрисдикцій, а в окремих випадках – також із пов’язаними з ними особами та їх контрагентами. В першу чергу – з точки зору національних та міжнародних обмежувальних політик, що можуть застосовуватись щодо таких суб’єктів та/або їхніх партнерів.

 

На сторінці відображається інформація щодо санкцій за аналогією з офшорами.

Щодо кожної країни ти можеш побачити інформацію про те, чи входить вона в список так званих офшорів. Якщо входить — то такий статус відображається червоним кольором.

Ти можеш розгорнути детальну інформацію і дізнатися більше:

  1. Офшори: згідно якої постанови ця країна входить у список офшорів. Так само можна перейти на окрему сторінку інформації про цю країну і прочитати ще більше деталей.
  2. Можна дізнатися про санкції, а саме: які країни наклали санкції на досліджувану країну. Так само можна перейти на окрему сторінку інформації про цю країну і прочитати ще більше деталей про санкції.

Експорт

 

Інформація стосовно експортної діяльності суб’єкта господарювання відображена у графіках та діаграмах.

Перший графік — “Дохід від експорту”. На ньому схематично зображено обсяг загального доходу суб’єкта господарювання від експорту у різні роки. 

Клікай на “Розгорнути таблицю” щоб побачити кількість контрагентів, з якими співпрацював суб’єкт господарювання у різні роки та кількість проведених операцій. 

Наступний графік — “Географія експорту”.

Дані подані у вигляді діаграми, яка відображає процентне співвідношення обсягів доходу від експортних операцій з різними країнами. 

На всіх діаграмах у розділі ЗЕД у тебе є можливість переглянути інформацію за різні роки. Для цього вгорі поля з діаграмою потрібно обрати рік, дані за який тебе цікавлять.

Наступна діаграма показує дохід від експорту за контрагентами. Тут можеш побачити країну контрагента, з якими було проведено найбільше операцій.

 Діаграма, яка показує обсяги доходу за категоріями експортованої продукції:

 

Імпорт

 

Перший графік у блоці показує обсяги імпорту по роках. У таблиці, яка відкриється, коли ти натиснеш на “Розгорнути таблицю”, окрім обсягів доходу, відобразиться кількість контрагентів, з якими були проведені операції та загальна кількість операцій за кожний із доступних років.

 Час дізнатися про “Географія імпорту”. Завдяки діаграмі ти побачиш, з якими країнами було проведено найбільше операцій та на яку країну припадає найбільша частка обсягів імпорту.

 Графік “Топ 10 контрагентів, імпорт” містить дані стосовно обсягів імпорту за контрагентами. Тут ти дізнаєшся країну контрагента, з якими було проведено найбільше операцій. 

На графіку “Категорії товарів, імпорт”,  показано обсяги імпорту за категоріями товарів. Видно яких товарів суб’єкт господарювання закупив більше, а яких менше.

 

Дохід

 

Даний графік демонструє тобі, яку частку у виручці від реалізації продукції займають кошти, що були отримані від зовнішньоекономічної діяльності.

За цим графіком можеш визначити рівень залежності контрагента від економічної ситуації в країні та ризики, що пов'язані із можливістю припиненням ведення експортно-імпортних операцій. Якщо тобі зручніше — переглянь цю інформацію у вигляді таблиці. Для цього натискай на “Розгорнути таблицю”.

Застереження для користувачів! Аналітична інформація розділу «Зовнішньоекономічна діяльність» Системи «YOUCONTROL» має виключно рекомендаційний характер. Формування цієї інформації, упорядкування і розташування її складових частин, а також побудова функціональних зв’язків між нею та/або створеними на її основі базами (компіляціями) даних та/або іншою інформацією, – є результатом роботи спеціальних програмних засобів. Аналітична інформація розділу «Зовнішньоекономічна діяльність» не замінює існуючу офіційну інформацію, не встановлює будь-які факти або обставини, що мають юридичне значення і не може бути використана в якості експертних, аудиторських та інших офіційних висновків. Використання зазначеної інформації будь-якими особами для прийняття управлінських, юридичних, фінансових, організаційних та будь-яких інших рішень, дій (або бездіяльності), здійснюється ними виключно на власний розсуд і ТОВ «Ю‑КОНТРОЛ» за їхні наслідки відповідальності не несе.
Список уроків в цьому модулі
Модуль 2. ДОСЬЄ. Вся інформація, яка відома про компанію (з відкритих офіційних реєстрів) + аналітика від YouControl
5 год 10 хв
Урок 15. ЗЕД. Експортно-імпортна діяльність суб’єкта господарювання, операції з офшорними зонами та країнами під санкціями 20 хв
Всі модулі

Отримайте знання від кращих експертів на ринку
Реєстрація в академії
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’