Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Урок 6. Фінанси. Як дізнатися про фінансові можливості компанії?
20 хв

Урок 6. Фінанси. Як дізнатися про фінансові можливості компанії?

 

Цікавлять фінансові спроможності компанії? Дані, що стосуються фінансів та ринкових потужностей контрагента шукай у вкладці “Фінанси”. Тут ти можеш переглянути результати скорингових аналітичних інструментів YouControl, розрахувати прийнятний кредитний ліміт для компанії та ознайомитись із показниками її фінансово-майнового стану за всі доступні роки. 

Фінансова аналітика відображена на п’яти сторінках, кожна з яких є окремим розділом у вкладці та розміщена у вертикальному меню досьє. Щоб переглянути їх, натисни на “Фінанси”. На екрані відкриється основна сторінка вкладки із загальною аналітикою та додаткові розділи у меню зліва.

 

У кожному блоці є коротка аналітика та посилання на сторінку з розгорнутим аналізом фінансових показників компанії (кнопка “Читати детальніше”). 

 

“Фінансові показники”

 

У першому блоці сторінки відображені роки, за які доступні основні фінансові показники діяльності компанії. 

Якщо натиснути на будь-який з перелічених років, система спрямує тебе у перший розділ вкладки — “Фінансові показники”. У ньому можна ознайомитись із даними про фінансово-майновий стан та результатами діяльності підприємства на початок та кінець зазначеного року. Показники у таблиці подані за зразком форм №1 і №2 фінансової звітності суб’єктів підприємництва та виражені у діапазонах в тис. грн.

На початку сторінки є кнопка, натисни на неї та роздрукуй звіт із доступними на сторінці даними за необхідності.

Якщо відкрити розділ “Фінансові показники” у меню вкладки з лівого боку досьє, система відобразить дані за останній доступний рік.

 

“Фінансовий аналіз”

 

Тут можеш переглянути ключові коефіцієнти економічної діяльності компанії за результатами рейтингового фінансового аналізу: рентабельність активів, боргове навантаження і зростання прибутку. 

Щоб перейти до розгорнутого аналізу клікай на “Читати детальніше” або у меню відкрий другий розділ вкладки, який має аналогічну назву.

У “Фінансовому аналізі” можна переглянути діаграми, на яких відображено показники фінансового стану компанії у порівнянні з фінансовим станом ринку, а також аналогічними компаніями, які на ньому працюють. 

Система дозволяє обрати галузь, з якою порівнювати компанію та період — за рік чи за весь час існування компанії. 

За замовчуванням обрана галузь, в якій працює дана компанія та період “За всі роки”.

 Алгоритм здійснення аналізу:

  1. Рахується конкретний фінансовий показник для кожного року. Формулу та рівень ризику, які використовуються для візуалізації показника, шукай поряд з діаграмою.
  2. Показник порівнюється з середнім значенням цього показника за компаніями з подібною потужністю з обраної галузі.
  3. Присвоюється “кольоровий рейтинг”, який відображає діяльність контрагента відносно ринку.

Значення показників в діаграмі:

  • рейтингова шкала конкурентоспроможності. Включає 100% компаній ринку (0 – найнижчий показник; 10 – найвищий).
  • стовпчики конкурентоспроможності компанії в порівнянні з попередніми роками.
  • роки, за які рахуються та порівнюються показники.

“Фінансовий скоринг”

 

Тут відображається індекс фінансового скорингу компанії.

Фінансовий скоринг — система оцінки фінансової стійкості компанії шляхом переведення у бали (scores) попередньо обчислених фінансових показників.

FinScore — скоринговий індекс фінансової стійкості компанії, розрахований аналітичним відділом YouControl, що базується на 20 фінансових індикаторах, які комплексно відображають стан ліквідності, платоспроможності, рентабельності та ділової активності компанії у порівнянні з конкурентами на ринку. Компоненти індексу мають максимальну прогнозну здатність для передбачення ймовірності банкрутства компанії. 

Значення індексу FinScore відображає відносний рівень фінансової стійкості в рамках ринку та виражений:

- у числовому значенні — бали від 1 (мінімальна фінансова стійкість) до 4 (максимальна фінансова стійкість) в залежності від значень фінансових індикаторів компанії. 

- у буквеному значенні — А (високий рівень), В (добрий рівень), С (задовільний рівень), D (незадовільний рівень). Присвоюється на підставі числового значення балу.

 

Потрібні результати фінансового скорингу? Клікай на “Читати детальніше” або відкрий відповідний розділ у меню.

У розділі “Фінансовий скоринг” ти побачиш таблицю з переліком індикаторів, які враховуються при обчисленні зведеного балу (у процентному значенні) та скоринговий індекс за останні доступні п’ять років.

До речі, щоб побачити пояснення індикатора наведи мишкою на знак питання (?) біля назви індикатора. На екрані з’явиться інформаційне поле з уточнюючою інформацією. Другий варіант: розгорни одразу всі індикатори, натиснувши на кнопку “Розгорнути все”, яка знаходиться у правому верхньому куті.

У розгорнутій таблиці знаходяться графіки показників індексу FinScore та всіх індикаторів скорингу за останні доступні 5 років. 

Зверни увагу, що на всіх графіках, крім першого, зображено 2 лінії. Одна візуалізує показники компанії, а друга — середній показник по галузі. 

На початку сторінки є посилання на інформацію про методику розрахунків скорингу та меню інструментів, які дозволяють роздрукувати звіт, надіслати на електронну пошту або завантажити фінансовий скоринг в PDF.

“Ринковий скоринг”

 

Даний блок сторінки “Фінанси” відображає результати ринкового скорингу YouControl — індекс MarketScore. 

 Щоб перейти до повного переліку індикаторів ринкового скорингу клікай на “Читати детальніше” або відкрий останній розділ вкладки у меню.

Ринковий скоринг — система оцінки ринкової потужності та динамічності компанії шляхом переведення у бали (scores) попередньо обчислених економічних показників.

 

MarketScore — скоринговий індекс ринкової потужності компанії, розрахований аналітичним відділом YouControl, що грунтується на 10 індикаторах, які комплексно відображають ринкову частку компанії, її місце в галузі та динаміку росту у порівнянні з конкурентами.

Значення індексу MarketScore — відображає рівень ринкової потужності та динамічності компанії у порівнянні з конкурентами та виражений:

- у числовому значенні — бали від 1 (мінімальна ринкова потужність) до 4 (максимальна ринкова потужність) у залежності від поєднання економічних індикаторів компанії.

- буквеному значенні — А (високий рівень), В (добрий рівень), С (задовільний рівень), D (незадовільний рівень). Присвоюється на підставі числового значення балу.

 

У розділі “Ринковий скоринг” знаходиться таблиця з переліком індикаторів, які враховуються при обчисленні зведеного балу та скоринговий індекс за останні доступні п’ять років.

Перелік індикаторів умовно можна розділити на групи:

  • Індикатори, що оцінюють ринкову частку компанії у межах сукупної виручки сектору, ринку та субринку її основної діяльності.

  • Індикатори, що вказують місце компанії у секторі, на ринку та субринку.

  • Індикатори динаміки росту компанії.

Так само, як і в розділі “Фінансовий скоринг”, звіт з результати розрахунку ринкового скорингу ти можеш роздрукувати, відправити на пошту або завантажити у PDF файл. 

 

“Кредитний ліміт”

 

Останній блок сторінки — Кредитний ліміт.

 

Кредитний ліміт — інформаційний продукт з автоматизованої оцінки, що дає уявлення про те, який додатковий обсяг кредиту (позики, позички, товарного кредиту тощо) можна видати компанії, щоб вона у майбутньому мала змогу повністю і в строк повернути його. Оцінка ґрунтується на базі наявних аналітичних, фінансових та інших даних YouControl, а також результатів досліджень боргового навантаження і ринку корпоративного кредитування.
Діапазон кредитного ліміту розділено на 2 рівні: 
- Комфортний рівень (зелена лінія) — це безпечний рівень кредитування, таку суму компанія найімовірніше зможе повернути.
- Рівень обачності (червона лінія) — вище цього рівня кредитувати необачно.

 

Вкладка “Кредитний ліміт” поділена на 2 частини. На початку сторінки ти можеш подивитися графік кредитоспроможності компанії з динамікою показників за останні 5 років та детально ознайомитись з Методикою визначення кредитного ліміту від YouControl.

Нижче на сторінці є поле “Уточнення фінансових показників для розрахунку”. Тут ти можеш додати свої дані для визначення кредитного ліміту. 

До речі, усі необхідні дані для розрахунку є у фінансовій звітності компанії, яку ти можеш отримати від контрагента.

Внесена інформація для розрахунку зберігається та відображається лише в кабінеті користувача, який здійснив розрахунок.  

Щоб розрахувати показники, встанови чекбокс “Не маю даних (розрахувати показник зі звітності)”. На екрані відкриються додаткові поля з підказками де шукати потрібні дані. 

Після того, як усі поля будуть заповнені, клікай на “Розрахувати”. 

Перелік змінних для вводу (у підпунктах зазначено відповідні статті фінзвітності):

 1. N (константа) — максимально допустиме значення Net Debt/EBITDA

2. EBITDA (тис. грн) - прибуток до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань

    2.1 Фінансовий результат від операційної діяльності: – прибуток (Рядок 2190, Форма 2)

    2.2 Фінансовий результат від операційної діяльності: – збиток (Рядок 2195, Форма 2)

    2.3 Амортизація (Рядок 2515, Форма 2).

 

3. Total debt (тис. грн) — загальний борг

    3.1 Довгострокові зобов’язання і забезпечення (Рядок 1595, Форма 1)

    3.2 Поточні зобов’язання і забезпечення (Рядок 1695, Форма 1)

4. Cash (тис. грн) — грошові кошти

    4.1 Гроші та їх еквіваленти (Рядок 1165, Форма 1)

ДЛЯ МАЛИХ КОМПАНІЙ EBITDA замінюється на EBIT:

5. EBIT (тис. грн) - Фінансовий результат від операційної діяльності

    5.1 Виручка або Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (Рядок 2000, Форма 2)

    5.2 Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) (Рядок 2050, Форма 2)

    5.3 Інші операційні доходи (Рядок 2120, Форма 2)

    5.4 Інші операційні витрати (Рядок 2180, Форма 2).

 

Застереження для користувачів!
Аналітична інформація розділу «Фінанси» системи «YOUCONTROL» (включно з усіма його підрозділами) має виключно рекомендаційний характер. Формування цієї інформації, упорядкування й розташування її складових частин, а також побудова функціональних зв’язків між нею та/або створеними на її основі базами (компіляціями) даних та/або іншою інформацією є результатом роботи спеціальних програмних засобів.
Аналітична інформація розділу «Фінанси» не замінює наявну офіційну інформацію, не встановлює будь-які факти або обставини, що мають юридичне значення, й не може бути використана як експертні, аудиторські та інші офіційні висновки.
Використання зазначеної інформації будь-якими особами для прийняття управлінських, юридичних, фінансових, організаційних та будь-яких інших рішень, дій або бездіяльності здійснюється ними виключно на власний розсуд і ТОВ «Ю‑КОНТРОЛ» за їхні наслідки відповідальності не несе.
Список уроків в цьому модулі
Модуль 2. ДОСЬЄ. Вся інформація, яка відома про компанію (з відкритих офіційних реєстрів) + аналітика від YouControl
5 год 10 хв
Урок 6. Фінанси. Як дізнатися про фінансові можливості компанії? 20 хв
Всі модулі

Отримайте знання від кращих експертів на ринку
Реєстрація в академії
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’